Reklama

Ropa

Pilne spotkanie ws. cen ropy na Kremlu. Putin ściąga gabinet i szefów spółek

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Według sekretarza prasowego Kremla spotkanie będzie dotyczyło sytuacji na rynku ropy. Wcześniej Putin rozmawiał z głowami innych państw, w tym z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Prezydent Rosji zwołał pilne spotkanie dot. sytuacji na rynku ropy naftowej z udziałem rady ministrów i głównych naftowców w kraju - podaje portal 1prime.ru.

„Prezydent rozmawiał o sytuacji na międzynarodowych rynkach energii ze swoimi międzynarodowymi kolegami, w tym z Donaldem Trumpem. Ministerstwo Energii ma intensywne kontakty z różnymi krajami, w związku z niekorzystną atmosferą na rynkach energii” - powiedział rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

„To są powody, dla których prezydent spotyka się z odpowiednimi szefami działów i firm naftowych w celu omówienia sytuacji” - dodał Pieskow.

Zapytany, czy Moskwa weźmie udział w spotkaniu OPEC + 6 kwietnia, rzecznik prezydencki poinformował, że czekają na spotkanie.

Jak informowała wcześniej RIA Novosti, na spotkaniu w formacie OPEC+ przedstawiciele państw zrzeszonych omówią możliwość ograniczenia produkcji ropy o 10 milionów baryłek dziennie. Nie zdecydowano jeszcze o przydziale kwot.

Reklama

Komentarze

    Reklama