Reklama

Ropa

Petrobras ze stratą prawie 10 mld dolarów w I kwartale

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Brazylijski gigant naftowy i gazowy Petrobras w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. poniósł stratę w wysokości 9,7 mld USD w porównaniu z zyskiem 1,07 mld USD rok wcześniej – wynika z raportu spółki.

Przychody za pierwsze trzy miesiące roku wyniosły 17,143 miliardów dolarów, czyli o 8,8% mniej niż rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wzrosła o 17,6%, do 8,581 mld USD.

"W pierwszym kwartale 2020 r. odnotowaliśmy stratę w wysokości 9,7 mld USD, głównie z powodu deprecjacji związanej z rewizją naszych długoterminowych prognoz cen ropy Brent w kontekście nowego scenariusza rozwoju światowej gospodarki" - czytamy w raporcie.

Petrobras zwraca uwagę, że w ostatnim kwartale na jego wyniki wpłynęły również niższe ceny ropy Brent i silna dewaluacja reala brazylijskiego w stosunku do dolara. Czynniki te, jak wskazała firma, zostały częściowo zrównoważone, w szczególności wyższymi wolumenem eksportu i wyższymi marżami na produktach naftowych.

Petrobras to państwowa firma energetyczna działająca głównie w Brazylii (do rządu należy 64% udziałów). Została założona w 1953 roku.

Komentarze