Reklama

Ropa

Orlen obniża ceny paliw. Obajtek: jest to możliwe dzięki taniejącej ropie

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że spółka obniży ceny paliw na swoich stacjach benzynowych.

 „Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na spacjach PKN Orlen. Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność” – napisał na Twitterze szef Orlenu.

„Wprowadzenie niższych cen paliw jest możliwe dzięki taniejącej ropie, ale też działaniom PKN Orlen optymalizującym koszty produkcji. Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy i stabilność pozostałych czynników, planujemy dalej systematycznie obniżać ceny paliw” – dodał w kolejnym wpisie.

Spółka od tygodnia wysyłała sygnały, że najprawdopodobniej dojdzie do zmian cen w związku z dynamiczną sytuacją na rynku ropy, której cena jest najniższa od prawie 30 lat. 

W wyniku braku porozumienia w ramach OPEC+ Arabia Saudyjska na początku marca ogłosiła maksymalizację produkcji co wywołało ogromne spadki cen ropy na giełdach światowych. Eksperci przekonują, że Rijad wypowiedział wojnę cenową Rosji, która jest trzecim największym producentem surowca na świecie a plasuje się zaraz za Arabią Saudyjską.

Reklama

Komentarze

    Reklama