Reklama

Ropa

Orlen konkurencją dla Ubera? ,,Angażujemy się w carsharing"

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

PKN Orlen, dążąc do sukcesywnego rozwoju i podnoszenia poziomu oferty dla klientów na stacjach paliw, zaangażował się w świadczenie usługi carsharingu.  PKN Orlen, od tej pory będzie pełnił funkcję strategicznego partnera paliwowego Traficar. W ramach współpracy, na wybranych stacjach pod marką Orlen w miastach, w  których dostępna jest usługa, będzie można pozostawić i wypożyczyć samochód.

PKN Orlen poza zapewnieniem dostaw paliwa dla samochodów oraz świadczeniem dodatkowych usług, np. myjni, został partnerem strategicznym marki Traficar. Współpraca obu firm ma szerszy wymiar. Obie posiadają polski rodowód, a ich działania wspierają innowacyjność i promują nowoczesne technologie.
 
,,Współpraca ta wpisuje się w naszą strategię i plany rozwoju  segmentu detalicznego Orlen. Stale analizujemy trendy rynkowe i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta. Carsharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności w oparciu o polskie spółki i polski kapitał" – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, PKN Orlen.
 
 
,,Współpraca z PKN Orlen to dla naszej firmy możliwość rozwoju i zwiększenia dostępności usługi. Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN Orlen, tak jak Traficar dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę" – tłumaczy Piotr Groński, Prezes firmy Traficar.
 
Usługa wypożyczania samochodu na stacjach paliw Orlen będzie dostępna od 1 czerwca 2017 r. w Warszawie i Krakowie. Poza wyznaczeniem dedykowanych miejsc parkingowych na obiektach Koncernu, planowany jest również szereg wzajemnych działań sprzedażowych, promocyjnych i społecznych.
Reklama

Komentarze

    Reklama