Reklama

Ropa

OPEC+ ma gotowy projekt kwot ograniczenia produkcji ropy

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Komitet monitorujący OPEC + przygotował projekt dotyczący wielkości redukcji produkcji ropy. Sekretarz generalny kartelu Mohammed Barkindo omówi gotowość do redukcji produkcji i wysłucha sugestii przed spotkaniem w czwartek.

Informację podała RIA Novosti powołując się na źródło z sekretariatu OPEC.

„Projekt komitetu monitorującego ds. kwot jest już gotowy. Zachowany jest w ścisłej tajemnicy, szczegóły zostaną omówione jutro. Dziś wieczorem oczekuje się kontaktów telefonicznych sekretarza generalnego OPEC Mohammeda Barkindo z niektórymi krajami grupy, będzie rozmowa odnośnie ich gotowości do poziomu redukcji. Wszystko będzie wiadomo jutro” - powiedziało źródło.

W czwartek odbędzie się spotkanie OPEC+ w formie wideokonferencji na temat możliwości nowej redukcji produkcji ropy w celu ustabilizowania sytuacji rynkowej, a następnie spotkanie szefów sektora energetycznego G20 na temat stabilności rynku energii w piątek.

Źródło w RIA Novosti, zaznajomione z dyskusjami sojuszu, powiedział, że ostateczna decyzja OPEC+ będzie zależeć od wyników późniejszych negocjacji ministrów energii G20.

Komentarze