Reklama

Ropa

Nigeria poważnie zwiększa wydobycie ropy

Fot. Lindsey G / Flickr
Fot. Lindsey G / Flickr

Nigeria zwiększyla wydobycie ropy do 2,3 miliona baryłek dziennie - podaje Bloomberg, powołując się na oświadczenie dyrektora zarządzającego Nigerian National Petroleum Corporation.

Mele Kyari poinformował, że wydobycie „czarnego złota” w Nigerii osiągnęło wspomniany pułap 2,3 mln b/d i nadal rośnie. W jego opinii ceny ropy wrócą do stabilnego poziomu, kiedy przezwyciężona zostanie pandemia koronawirusa.

Powyższe słowa korespondują z zapowiedziami nigeryjskiego ministra ds. ropy, który zapowiedział w poniedziałek, że jego kraj jest gotowy do „niezbędnych poświęceń” na rzecz ustabilizowania światowego rynku ropy. Zwiększenie produkcji z 1,789 mln b/d w lutym do 2,3 mln b/d obecnie, należy zatem odczytywać jako przygotowywanie się do zapowiadanych od dłuższego czasu cięć w produkcji.

Nigeria jest największym producentem ropy w Afryce Subsaharyjskiej oraz trzynastym na świecie. Szef Międzynarodowej Agencji Energii, uważa, iż jest to kraj należący do najbardziej narażonych na skutki drastycznych obniżek cen, które obserwujemy od kilku tygodni.

Reklama

Komentarze

    Reklama