• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Naimski: zachowamy markę Lotosu

Fot.:Naimski.pl
Fot.:Naimski.pl

„Brand Lotosu będzie zachowany” - powiedział Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Naimski rozmawiał o planowanym połączeniu Lotosu i Orlenu w programie Rzecz o Biznesie emitowanym przez Rzeczpospolita TV. "Mamy szansę utworzenia firmy paliwowej liczącej się w skali europejskiej. To olbrzymi plus takiego posunięcia, oby to wszystko zostało dobrze przeprowadzone przez zarządy. To nie jest łatwe, i Orlen i Lotos to spółki giełdowe z szeregiem różnych akcjonariuszy” - powiedział.

"Orlen stanie się dużą środkowoeuropejską firmą. Trzeba będzie uzgodnić to z UOKiK i wiele innych rzeczy wokół jest w tej sprawie do zrobienia. Niebagatelne jest też to, że przy całej operacji łączenia trzeba pilnie strzec gestii Skarbu Państwa w tym sektorze, to kluczowe dla bezpieczeństwa Polski” - dodał polityk.

Jak stwierdził Naimski, przy połączeniu naftowych gigantów marka Lotosu zostanie zachowana. "Komunikat, który podawał minister Tchórzewski i prezes Obajtek mówi o tym, że brand Lotosu będzie zachowany. Pozycja Lotosu na Pomorzu się nie zmniejszy, rafineria pracuje i będzie pracowała, wszystkie związane z nią przedsięwzięcia gospodarcze (…) będą nadal istniały i będą funkcjonalne” - powiedział

Naimski mówił też m.in. o rekordowym zapotrzebowaniu na moc, postępach w budowie gazociągu Baltic Pipe oraz o wyzwaniach stojących przed polską gospodarką.

Komentarze