Reklama

Ropa

Minister Energii dla Energetyka24: Prezes Obajtek odważnie patrzy na problemy kadrowe

W rozmowie z Energetyka24 minister energii Krzysztof Tchórzewski odniósł się do zmian kadrowych w PKN Orlen. Polityk skomentował nominację Daniela Obajtka na nowego prezesa płockiego giganta oraz odniósł się do sprawy sprawowania przez dwa dni stanowisko rzecznika spółki przez Ewę Bugałę.

Powinniśmy podejmować odważne decyzje [takie jak nominacja Daniela Obajtka na prezesa Orlenu – przyp. red.] i te decyzje są czasem kontrowersyjne jak np. wypowiedzenie umów [przez Energę zarządzaną przez Daniela Obajtka przed objęciem przez niego funkcji prezesa PKN Orlen - przyp. red.) energetyce odnawialnej [chodzi o farmy wiatrowe – przyp. red.].

To wszystko jest związane z tym, że trzeba patrzeć na to żeby od strony przedsiębiorstw wszystko było korzystne. Dzisiaj widać wyraźnie, że wiele problemów, które były stawiane [przed menadżerami spółek państwowych- przyp. red.] nie były dogłębnie rozwiązywane tak jak trzeba. W Polsce trzeba ludzi, którzy odważnie patrzą w przyszłość, odważnie chcą rozwiązywać problemy, odważnie patrzą też na problemy kadrowe. Tych, którzy nie boją się ludzi młodych. Mnie dziwi, że wielu dziennikarzy przeraziło się nowej rzeczniczki prasowej [chodzi o nominację Ewy Bugały w PKN Orlen - przyp. red.].

Minister Krzysztof Tchórzewski

Komentarze