Reklama

Ropa

Krytyczna sytuacja w BP. Ponad 4 miliardy dolarów straty

Fot. Flickr/Mike Mozart
Fot. Flickr/Mike Mozart

Strata netto brytyjskiego giganta naftowo-gazowego British Petroleum w pierwszym kwartale 2020 r. wyniosła 4,365 mld dolarów. W ubiegłym roku w analogicznym okresie zyskiem rok wcześniej wynoszącym 2,934 mld dolarów.

Kwartalne przychody BP wyniosły 59,54 mld dolarów, co oznacza spadek o 12% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Firma zauważa, że ​​w pierwszym kwartale średni koszt ropy Brent wyniósł 50,1 dolarów za baryłkę w porównaniu z 63,13 dolarów za baryłkę w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Produkcja BP, biorąc pod uwagę udziały Rosniefcie (BP posiada 19,75% udziałów w Rosniefcie), wyniosła 3,715 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie w kwartale sprawozdawczym, czyli o 2,8% mniej niż w poprzednim roku. Produkcja bez udziału Rosnieftu wyniosła 2,579 miliona baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, czyli o 2,9% mniej niż przed rokiem. Według wstępnych szacunków firmy strata BP z uczestnictwa w Rosnieftie w pierwszym kwartale wyniosła 17 milionów dolarów, w porównaniu z zyskiem 567 milionów dolarów rok wcześniej.

Firma przewiduje, że produkcja w drugim kwartale będzie niższa niż w pierwszym kwartale. „Istnieją znaczące wątpliwości dotyczące wprowadzenia ograniczeń produkcji OPEC+, wpływu cen na wolumeny, sprzedaży aktywów, ograniczeń rynkowych spowodowanych brakiem popytu na ropę i wpływu COVID-19” – czytamy w oświadczeniu.

BP to brytyjska firma, jedna z sześciu największych korporacji naftowych i gazowych na świecie. Została założona w 1909 roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama