Reklama

Ropa

Kraków: zatrzymano grupę paliwowych złodziei

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Policjanci rozbili grupę sześciu paliwowych złodziei. Wszyscy zatrzymani są pracownikami jednego z krakowskich przedsiębiorstw. Większość z nich obsługiwała maszyny i pojazdy firmowe, co dawało możliwość kradzieży oleju napędowego.

Sześciu zatrzymanych mężczyzn w wieku od 33 do 65 lat to mieszkańcy Krakowa i powiatu proszowickiego – poinformował w piątek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Działali według ustalonego schematu i podziału ról. Pięciu z nich, wykorzystując swobodny dostęp do baków służbowego sprzętu, kradło olej napędowy, zlewając go do wcześniej przygotowanych kanistrów. Zgromadzone w ten sposób paliwo przekazywali jednemu z zatrzymanych, który kolejno rozprowadzał towar wśród swych odbiorców.

W ciągu 14 miesięcy sprawcy wywieźli z firmy niemal 30 tys. oleju napędowego i narazili pracodawcę na straty sięgające 122 tys. zł.

Członkowie złodziejskiej grupy usłyszeli zarzuty kradzieży, a jeden z nich paserstwa co najmniej 11 tys. litrów oleju napędowego.

Podejrzanym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich policyjny dozór i zabezpieczono mienie o wartości 87 tys. zł na poczet przyszłej kary.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama