Reklama

Ropa

Kraje OPEC wypełniły porozumienie z Wiednia w 138%

Fot. Jasper Morse / Flickr
Fot. Jasper Morse / Flickr

Poziom realizacji zobowiązań wynikających z porozumienia OPEC o ograniczeniu produkcji ropy naftowej wyniósł w lutym br. 138% - poinformował komitet monitorujący jego wdrażanie.

„Deklaracja o współpracy nadal ma wpływ na globalny przemysł naftowy. Zaangażowane państwa po raz kolejny zademonstrowały swoje zaangażowanie w przywracaniu równowagi na rynku ropy” - czytamy w komunikacie komitetu technicznego OPEC.

Komitet zaapelował do państw - sygnatariuszy porozumienia z Wiednia o dobrowolne zmniejszenie produkcji, wykraczające poza przyjęte w tym zakresie zobowiązania. Wezwano również do rozważenia możliwości dalszej „instytucjonalizacji” współpracy w tym zakresie.

Przypomnijmy, że pod koniec roku 2016 w Wiedniu podpisano porozumienie dotyczące ograniczenia dziennej produkcji ropy naftowej o 1,8 mln baryłek. Do kontroli nad wykonaniem umowy powołano specjalny komitet, w którym zasiadają przedstawiciele Arabii Saudyjskiej, Wenezueli, Algierii, Kuwejtu, Rosji i Omanu. Jego następne spotkanie zaplanowano na 14 - 15 kwietnia br.

Reklama

Komentarze

    Reklama