Reklama

Ropa

Goldman Sachs: powrót popytu na paliwo lotnicze może zająć lata

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Podczas gdy globalny popyt na ropę powoli wraca, zapotrzebowanie na paliwo lotnicze będzie obumierać przez kolejne dwa lata przez potężną obniżkę podróży biznesowych – twierdzi Goldman Sachs.

"Wierzymy, że cena ropy będzie wykazywać poprawę w kształcie litery V, ale podaż będzie wykazywać poprawę w kształcie litery L" - powiedział szef Global Commodities Research w Goldman Sachs, Jeff Currie, podczas wirtualnego briefingu organizowanego przez Business Insider. 

Inaczej sprawy mają się z paliwem lotniczym. Popyt na jet fuel ma nie powrócić do poziomów sprzed epidemii aż do trzeciego kwartału 2022 roku.

Szef Boeinga Dave Calhoun tak skomentował wyniki spółki za pierwszy kwartał br.: "Uważamy, że ta branża ożywi się, ale powrót do poziomów z 2019 r. potrwa od dwóch do trzech lat, a powrót branży do długoterminowych trendów wzrostowych potrwa jeszcze kilka lat".

Wedle danych Międzynarodowej Agencji Energii jet fuel był tym produktem uzyskiwanym z ropy, na który popyt spadł najmocniej w porównaniu do roku 2019.  

Reklama

Komentarze

    Reklama