Reklama

Ropa

Coraz mniej ropy w rurociągu "Przyjaźń"

Z danych udostępnionych przez Transnieft wynika, że dostawy ropy systemem „Przyjaźń” wyniosły w październiku 3,24 mln ton, czyli prawie 18% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Jeśli najbardziej aktualne plany zostaną zrealizowane, to w listopadzie wolumen surowca słanego przez „Przyjaźń” będzie jeszcze mniejszy i wyniesie 2,97 mln t.

Reklama
Reklama

Eksport rosyjskiej ropy przez infrastrukturę Transnieftu wyniósł w październiku 16,92 mln ton, czyli 6,1% więcej niż rok temu. Plan dostaw na listopad zakłada obniżkę do poziomu 16 mln t.

Dostawy ropy ogółem, jak podaje firma, w minionym miesiącu kształtowały się na poziomie 39,48 mln ton, czyli o 10,7% więcej r/r. W bieżącym mają wynieść 39,12 mln t.

Reklama

Komentarze (3)

 1. rob ercik

  Tik tak, zmniejszamy zależność od złej Rosji, teraz zostaje tylko kupić jeszcze więcej taniej ropy z USA i kolejny sukces

  1. Jak narazie to Gazprom płaci kary a nie USA.

  2. Jimbo

   Jakie kary? Gdzie ? Konkretnie proszę.

 2. Niuniu

  Mnie kupujemy to mniej dostarczają. A zresztą to normalka - w ubiegłych latach zawsze dostawy jesienią i zimą były mniejsze - większe krajowe (rosyjskie) zapotrzebowanie na te surowce i jednoczesne sezonowe zmniejszanie wydobycia. Tak było zawsze.

 3. nief

  Jaka przyjaź to i taki rurociag.

Reklama