• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Ceny ropy w USA nieoczekiwanie spadły

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje po nieoczekiwanym wzroście jej amerykańskich zapasów, już 2. raz w ciągu ostatnich 3 tygodni - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na XII na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,43 USD, niżej o 0,65 proc.

Ropa Brent w dostawach na XII na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,85 USD za baryłkę, niżej o 0,72 proc.

W USA niespodziewanie wzrosły zapasy ropy, podczas gdy oczekiwano ich spadku o 1,38 mln baryłek.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu wzrosły o 600 tys. baryłek.

Jeśli dane te potwierdzi w środę w oficjalnych danych Departament Energii (DoE) będzie to już drugi w ciągu ostatnich 3 tygodni wzrost tych zapasów.

DoE przedstawi swój raport - o zapasach ropy i jej produktów w USA w ub. tygodniu - o 16.30.

Tymczasem w USA Demokraci i Republikanie są bliżej osiągnięcia porozumienia w sprawie wsparcia dla amerykańskiej gospodarki, co pobudziłoby też popyt na paliwa na tym rynku.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oświadczyła we wtorek po rozmowie z sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem, że ma nadzieję na dojście jeszcze w tym tygodniu do porozumienia o stymulacji gospodarki. Będzie ono będzie kluczowe dla przyjęcia projektu ustawy przed dniem wyborów 3 listopada.

Wcześniej Pelosi wyznaczyła wtorek jako ostateczny termin - jeśli Biały Dom chce jeszcze przed wyborami osiągnąć postępy w sprawie umowy o fiskalnym wsparciu gospodarki.

Ropa w USA na NYMEX zyskała na zakończenie poprzedniej sesji 1,6 proc., Brent na ICE zdrożała o 1,3 proc.

Źródło:
PAP

Komentarze