Reklama

Ropa

Ceny ropy w dół. Giełda szykuje się na posiedzenie OPEC+

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA lekko spadają z osiągniętych w poniedziałek najwyższych poziomów od niemal 2 tygodni. Inwestorzy już przygotowują się do posiedzenia OPEC+ - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 61,37 USD, niżej o 0,32 proc.

Ropa Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 64,75 USD za baryłkę, niżej o 0,34 proc.

Inwestorzy czekają na zbliżające się wirtualne posiedzenie krajów sojuszu OPEC+ - kartel i inni dostawcy ropy odbędą 1 kwietnia spotkanie na temat poziomów dostaw ropy w maju.

Analitycy oczekują, że sojusz OPEC+ będzie trzymać się swoich ostrych ograniczeń produkcji ropy przez kolejny miesiąc.

image

 

"Na razie pozostajemy ostrożni, jeśli chodzi o notowania ropy w tym tygodniu" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Chociaż oczekiwania dotyczące braku zmian w produkcji OPEC+ są już w dużej mierze wycenione, to pozostaje ryzyko, że członkowie mogą jednak zgodzić się na złagodzenie ograniczeń w dostawach ropy" - dodaje.

Po poprzednim spotkaniu OPEC + - na początku marca - oczekiwano, że producenci z sojuszu wesprą jednak rynki ropy dodatkową porcją surowca, ale kartel i inni producenci zdecydowali się jednak nie podwyższać dostaw, biorąc pod uwagę ciągłe zagrożenie, jakie nadal stanowi pandemia Covid-19.

Od początku 2021 r. WTI na NYMEX zyskała 27 proc.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama