• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

CBA o zatrzymaniu osób z b. kierownictwa PKN Orlen: niegospodarność wielkich rozmiarów

Fot.: CBA
Fot.: CBA

Niegospodarność wielkich rozmiarów zarzucają śledczy trzem osobom z b. kierownictwa PKN Orlen, m.in. b prezesowi koncernu paliwowego Jackowi K., zatrzymanym przez agentów z gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Prokuratura Krajowa poinformowała we wtorek, że zatrzymano trzy osoby z b. kierownictwa PKN Orlen S.A., w tym b. prezesa zarządu – Jacka K. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi, "badane jest wiele wątków dotyczących przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych, a związanych z działalnością PKN Orlen S.A.".

"Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od dnia 17 stycznia do dnia 28 grudnia 2017 r. kontrolą określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A." - czytamy w komunikacie przesłanym PAP.

Ponadto, prokuratura regionalna w Łodzi poinformowała, że "w dniu dzisiejszym planowane jest ogłoszenie zarzutów i przeprowadzenie czynności z zatrzymanymi w godzinach rannych osobami".

Do sprawy odniósł się na Twitterze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, który poinformował, że "zatrzymanym prokurator postawi zarzuty korupcyjne".

Źródło:
PAP

Komentarze