Reklama

Ropa

Analitycy: ceny paliw powinny pozostać stabilne

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

Ceny paliw na stacjach benzynowych nie powinny w najbliższych dniach się zmienić - ocenili analitycy. Wskazują, że w hurcie, jak i na rynku światowym brak wyraźnych trendów zmian cen ropy.

Jak podkreślili analitycy portalu e-petrol.pl, w mijającym tygodniu zmieniły się nieco tylko ceny detaliczne autogazu, a w najbliższym czasie można się spodziewać zaledwie minimalnych korekt cen na stacjach. Według analityków BM Reflex sytuacja taka może potrwać do końca wakacji. Hurtowe ceny benzyn i diesla wzrosły nieco w tym tygodniu, ale ceny na stacjach powinny pozostać stabilne. Tym bardziej, że na rynku hurtowym od kilku tygodni nie obserwujemy wyraźniejszej tendencji - czytamy w informacji BM Reflex.

W przyszłym tygodniu, jak prognozuje e-petrol.pl, średnia cena benzyny 95 powinna zawierać się w przedziale 5,04 - 5,13 zł za litr, oleju napędowego - między 4,97 - 5,06 zł za litr, litr autogazu powinien zaś kosztować 2,27 - 2,34 zł.

Według portalu wydarzenia na rynku międzynarodowym sugerują raczej możliwość obniżania się cen surowca – przynajmniej dopóki nie pojawi się przełom w relacjach USA - Chiny. Na perspektywę spadków wskazują dane z USA, podaż tamtejszego surowca wzrosła bowiem o 100 tys. baryłek dziennie, a rezerwy wbrew oczekiwaniom też wzrosły.

Reflex zwraca uwagę, że ceny ropy Brent wyhamowały spadek w rejonie 70 dol. za baryłkę i rynek próbuje korygować ostatnią falę spadków przy wsparciu zapowiedzi powrotu Chin i USA do rozmów handlowych.

ML/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama