Reklama

Gaz

Roczne opóźnienie Strategii Energetycznej Polski

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Przygotowanie finalnej wersji strategii Energetycznej Polski, czyli istotnego elementu Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, opóźni się o 12 miesięcy, do końca 2018 roku. Taką informację, w odpowiedzi na interpelację poselską posła Andrzeja Maciejewskiego z Kukiz ’15, przedstawił wiceminister energii Tadeusz Skobel. 

Projekt ma zostać przedstawiony na posiedzeniu Rady Ministrów na początku 2018 r., co zapoczątkuje proces akceptacyjny, który potrwa do końca roku. Powodem opóźnienia jest opublikowany przez Komisję Europejską pakiet "Czysta energia dla wszystkich Europejczyków", którego realizacja w znaczący sposób wpłynie na przyszłość polskiego sektora energetycznego. Uwzględnienie wpływu tego pakietu, zdaniem ministra Skobla, uzasadnia opóźnienie w implementacji rodzimej strategii. 

Jednocześnie minister Tadeusz Skobel argumentuje, że wprowadzenie rynku mocy, zapewnienie kontraktu na LNG z USA czy postępy w projekcie Baltic Pipe są oznakami prowadzenia jasnej i stabilnej polityki energetycznej, której jednym z głównych celów jest uniezależnienie się od dostaw gazu z Rosji. 

Zobacz także: Plastik przyszłością polskiej chemii? [ANALIZA]

ML

Reklama

Komentarze

    Reklama