Reklama

Portal o energetyce

Resort energii ma trzech nowych wiceministrów

  • Fot. SOCAR

Jeszcze na początku grudnia Krzysztof Tchórzewski mówił w Sejmie, że resort energii, którym kieruje, ma de facto dwóch pracowników - jego i Grzegorza Tobiszewskiego. Z tygodnia na tydzień ta niekomfortowa sytuacja ulega jednak zmianie, czego najwidoczniejszym efektem są nominacje dla trzech nowych wiceministrów - Andrzeja Piotrowskiego, Michała Kurtyki oraz Wojciecha Kowalczyka.

Z informacji, które pozyskał portal wysokienapiecie.pl wynika, że do powołania nowych zastępców Krzysztofa Tchórzewskiego doszło 4 stycznia br. Wszyscy trzej wiceministrowie są postaciami rozpoznawalnymi w branży: Wojciech Kowalczyk odpowiadał dotychczas w MSP za restrukturyzację górnictwa, Michał Kurtyka jest związany z dużą grupą konsultingową, która świadczy usługi także dla energetyki, natomiast Andrzej Piotrowski posiada doświadczenie z Ministerstwa Gospodarki oraz Politechniki Warszawskiej.

Podczas wspomnianego wcześniej posiedzenia Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa Krzysztof Tchórzewski poinformował, że trwa proces wyłaniania grup pracowniczych do nowego ministerstwa. Będą to „całe departamenty” z dawnego resortu gospodarki oraz „niewielka grupa” z ministerstwa skarbu. Nierozstrzygnięte jest jeszcze podporządkowanie Tchórzewskiemu „grupy z resortu środowiska”. To może sugerować, że ministerstwo energii mimo zapewnień o tym, że „już pracuje” (dla dobra górniczych spółek pogrążonych w kryzysie) w harmonijnej kooperacji z innymi ministerstwami to w rzeczywistości "rodzi się w bólach".

Zobacz także: Górnicze podsumowanie roku 2015 [blog]

Zobacz także: CEEP: Swobodny przepływ energii fundamentem Unii Europejskiej

Komentarze