Reklama

Gaz

Putin zapowiada budowę dwóch elektrowni na Krymie

Rosja uruchomiła we wtorek gazociąg z Kraju Krasnodarskiego na Krym, co według prezydenta Władimira Putina doprowadzi do wzrostu gospodarczego półwyspu. Zapowiedział także budowę na Krymie w najbliższych latach dwóch elektrowni, które zaspokoją zapotrzebowanie mieszkańców półwyspu na energię elektryczną. Moskwa dokonała nielegalnej aneksji Krymu w 2014 roku.

Krym nie ma połączenia lądowego z Rosją i Moskwa miała trudności, by zaspokoić jego potrzeby energetyczne; wcześniej gaz dostarczała Ukraina. Długość gazociągu to 358,7 km. 

Prezydent Putin, który obserwował rozruch gazociągu podczas wideokonferencji, powiedział, że "jest to kolejne ważne rozwiązanie dla długofalowego rozwoju Krymu".

Moskwa buduje także most kolejowo-drogowy łączący Krym z Krajem Krasnodarskim. 19-kilometrowy most będzie najdłuższym, jaki kiedykolwiek zbudowano w Rosji, i najdłuższym tego typu mostem w Europie. Rosja zmuszona jest zaopatrywać Krym drogą morską i powietrzną.

Zobacz także: Ukraina walczy z Gazpromem. "Kara w wysokości 6,8 mld dolarów"

Zobacz także: TS UE wstrzymał decyzję Komisji w sprawie OPAL

PAP - mini 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Kiks

  To może od razu 4? Będzie lepiej w gazetach wyglądało. Inwestycje? Chyba rosyjskie. Pod warunkiem, że będą mieli pieniądze. Bo z punktu międzynarodowego to Krymu nie ma.

 2. mefis58

  Typowy artykuł na tym portalu. Informacja, a zaraz później niezwiązana z nią "informacyjka- przypomnienie" "Moskwa dokonała nielegalnej aneksji Krymu w 2014 roku". Co do "bezprawności" to mam poważne wątpliwości w świetle Konstytucji Ukrainy i przeprowadzonego na Krymie referendum. Co do potrzeby umieszczania tego zdania przy okazji każdego materiału dotyczącego Krymu wątpliwości nie mam żadnych. Te "wtręty" są tak potrzebne jak dziura w skarpecie dla ochłody organizmu !!!

 3. jozef

  putin dodał tez ze będą je budować za kapsle. cały naród potwierdził wodzowi udział w zbiórce kapsli

 4. Jurek

  No i dobrze Upadlincy posłuchali speców z USA i odcięli prąd na Krym. Co im to dało nic nie sprzedają prądu nie ma forsy a Krym dzięki temu się usamodzielnia i rośnie w siłę

 5. prfen 28.12.2016

  "Moskwa dokonała nielegalnej aneksji Krymu w 2014 roku", a amerykanie za to legalnie zrobili z Kosowa bazę wojskową , czy u was/redakcja, macie jakieś pojęcie honoru, a nie tylko ciągle kłamstwa. Nie macie za grosz wstydu.

Reklama