Reklama

Ropa

Putin: kraje G20 kupują ropę od ISIS

  • Artystyczna wizualizacja pokazuje nocny widok Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu (ELT) w trakcie pracy. Ilustracja: ESO/L. Calçada
    Artystyczna wizualizacja pokazuje nocny widok Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu (ELT) w trakcie pracy. Ilustracja: ESO/L. Calçada

Na konferencji prasowej po szczycie G20 w Antalyi, Władimir Putin ogłosił, że niektóre kraje z tej grupy zaopatrują się nielegalnie w ropę naftową pochodzącą z Państwa Islamskiego.

Rosyjski przywódca powołał się na zdjęcia satelitarne przedstawiające kolumnę tankujących samochodów: „To jest jasne, że zdjęcie pokazuje nielegalne tankowanie ropy naftowej” – mówił.

Opisując dalej fotografie Putin zwrócił uwagę na to, że kolumna pojazdów „(…) ciągnie się przez 4-5 tysięcy metrów i wygląda wręcz, jak rurociąg”. Prezydent Rosji dodał: „Nielegalna w naszym kraju organizacja, jaką jest Państwo Islamskie, otrzymuje finansowanie od ponad 40 państw, wśród których znajdują się również państwa z G20”.

Mimo tych informacji rosyjski przywódca podkreślił, że zamierza nadal współpracować w ramach grupy, walcząc przeciwko terroryzmowi. Podkreślił również, że istnieje potrzeba stworzenia ogólnoświatowej „koalicji antyterrorystycznej”.

Zobacz także: Asad kupuje ropę od ISIS

Zobacz także: Amerykanie zbombardowali 116 cystern z ropą Państwa Islamskiego

Reklama

Komentarze

    Reklama