Reklama

Gaz

PSG: rocznie budujemy 2,8 tys. km sieci przesyłowych. "Gazyfikujemy Polskę"

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Podczas XX Konferencji Gazterm odbywającej się w Międzyzdrojach Tomasz Blacharski z Polskiej Spółki Gazownictwa poinformował o działaniach firmy zmierzających do zgazyfikowania kraju. 

"PSG posiada 5 letni plan rozwoju sieci dystrybucyjnych, co dwa lata podlega ona aktualizacji. Obecnie przyjęliśmy trzy warianty na przyszłość" - stwierdził członek zarządu PSG. "Działamy na terenie całej Polski, chcemy gazyfikować kraj. Plany rozwoju koordynujemy z planami rozwoju województw "- dodał Blacharski.

Zobacz także: PSG: otwarto kolejną Placówkę Gazowniczą

Blacharski poinformował, że w aktualnie PSG dystrybuuje gaz do ponad 1300 gmin. Ale na tym spółka nie zamierza poprzestać: „Chcemy zwiększyć ten współczynnik" – stwierdził przedstawiciel PSG uzupełniając swoją wypowiedź o informację dotyczące stanu technicznego instalacji. „Sieć dystrybucyjna jest w dobrym stanie. Średnia wieku to 20-25 lat. Rozbudowujemy ją. Rocznie powstaje 2,8 tys. km sieci" - poinformował Blacharski.

Zobacz także: 650 km nowych gazociągów w woj. wielkopolskim do 2022 roku

"PSG przeanalizowała korelację w budowie dróg i wzrostem zapotrzebowania na gaz. Drogi przyciągają przemysł i zwiększają popyt na surowiec. Dostosowujemy do tego nasze plany " - zadeklarował Blacharski.

Zobacz także: PSG podpisało listy intencyjne ws. gazyfikacji gmin woj. zachodniopomorskiego

Komentarze