Reklama

Gaz

PSG finalizuje inwestycję wartą 13,2 mln zł

  • Fot. ESA/CNES/Arianespace

Gdański oddział PSG zakończył realizację projektu „Gaz ziemny – energia dla pokoleń, gazyfikacja gmin Dobrcz i Koronowo”, dofinansowywanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt realizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego to warta ok. 13,2 mln zł inwestycja, która wpłynie na poprawę warunków i komfortu życia mieszkańców z terenów objętych projektem oraz przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu. W ramach projektu wybudowano stację gazową wysokiego ciśnienia w Trzeciewcu oraz ok. 52,7 km rozdzielczej sieci średniego ciśnienia, umożliwiając tym samym przyłączenie do sieci gazowej mieszkańcom z miejscowości Trzeciewiec, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Stronno, Wudzynek, Wudzyn, Stary Jasiniec i Koronowo. Do końca br. przyłączonych do sieci gazowej zostanie ok. 60 klientów, a realizacja kolejnych przyłączeń przewidziana została na rok 2016. Planowane i projektowane są dalsze rozbudowy sieci gazowej, poszerzające możliwości przyłączenia.

Z okazji zakończenia budowy sieci gazowej w Koronowie odbyło się uroczyste zapalenie znicza, symbolizujące rozpoczęcie dostaw gazu z wybudowanej sieci. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, m.in.: Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, Zastępcy Burmistrza - Bolesław Grygorewicz i Rafał Gigas, radni Koronowa, a także reprezentanci firmy wykonującej sieć gazową oraz przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, m.in. Dyrektor Zakładu w Bydgoszczy Mariusz Mirek i Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Jerzy Leszczyński.

Zobacz także: Obie nitki Nord Stream znów działają

Zobacz także: Rentowność litewskiego gazoportu zagrożona

Reklama

Komentarze

    Reklama