Przyjęto plan Morawieckiego. "Brak decyzji ws. atomu"

14 lutego 2017, 16:00
Fot. www.mr.gov.pl

Rada Ministrów przyjęła dzisiaj Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w której znalazły się zapisy dotyczące pierwszej polskiej elektrowni atomowej.

"To nie jest moment, by dzisiaj podjąć decyzję o budowie (elektrowni jądrowej - PAP) w konkretnym miejscu, albo decyzję o tym, by odłożyć budowę. Zawarliśmy taki zapis, by takie decyzje - w jedną albo drugą stronę - mogły zapaść" - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. 

Dodał, że czynnikiem, który może mieć duże znaczenie dla dalszych losów projektu atomowego jest polityka klimatyczna: "Energetyka atomowa ma tę przewagę w kontekście polityki klimatycznej UE, że nie ma problemów z CO2. To jest ta dyskryminacja, której my doświadczamy w związku z tym, że mamy energetykę głównie węglową" - mówił Morawiecki.

Wicepremier zauważył, jak donosi PAP, że przyjęta dzisiaj strategia zawiera zapisy o rozwoju fizyki jądrowej, wskazał też w tym kontekście doświadczenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Zobacz także: Pochopna decyzja ws. atomu może pchnąć Polskę w objęcia krajów autorytarnych [OPINIA]

Zobacz także: Morawiecki: kontynuujemy program atomowy, bez konkretnych decyzji

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
por. elektryk
środa, 15 lutego 2017, 10:52

... czyli szykuje się - a raczje już jest - kolejny projekt "Gawron"... tylko chyba będzie jeszcze droższy. Przypomnę tylko, że za propagandowo-informacyjno-analityczną działalność tej atomowej rządowej spółki a'la "Miś"... można by niedługo kupić pewnie z 1 GW mocy w bateriach słonecznych - od polskiego producenta, swoją drogą... ot, Polska to wciąż bogaty kraj, szkoda tylko, że nie mentalnie.

Tweets Energetyka24