Reklama

Gaz

Przedstawiciele PGNiG biorą udział w wizycie prezydenckiej w Norwegii

Prezydent Andrzej Duda z małżonką udali się w niedzielę z oficjalną wizytą do Norwegii. Towarzyszą im przedstawiciele PGNiG. 

Prezydent spotka się z królem Haraldem V i premier Erną Solberg. Odbędzie też rozmowy w bazie Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych i wygłosi wykład w Norweskim Instytucie Noblowskim. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi dziennikarzom przez prezesa PGNiG Piotra Woźniaka podczas konferencji wynikowej koncernu na początku maja w wizycie prezydenta biorą udział przedstawiciele PGNiG. Ich obecność sugeruje, że tematem rozmów będzie m.in. kwestia powstania gazociągu Baltic Pipe z Polski do Danii na norweski gaz. 

W prezydenckiej podróży do Norwegii bierze udział także Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury przesyłowej. 

Jednak według informacji Energetyka24.com główny punkt ciężkości dotyczący negocjacji związanych z dywersyfikacją dostaw gazu został przez władze Polski przeniesiony na czerwcową wizytę premier Beaty Szydło w Danii.

Zobacz także: Szanse i zagrożenia Korytarza Północnego. Eksperci o największym projekcie III RP

Reklama

Komentarze

    Reklama