Reklama

Chemia

Prywatyzacja CIECH: CBA ponownie w siedzibie MSP

  • Fot. www.gazprom.com

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontynuuje czynności związane z prywatyzacją Grupy CIECH. Jak ustalił portal tvn24.pl, w miniony wtorek agenci ponownie złożyli wizytę w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa, żądając udostępnienia dokumentów i urządzeń, wykorzystywanych wcześniej przez Pawła Tamborskiego (aktualnie prezesa GPW, wcześniej podsekretarza stanu w MSP) oraz Rafała Baniaka (b. wiceministra skarbu).

CBA domagało się wydania ksiąg wejścia i wyjścia do resortu - obejmujących ostatnich kilka lat - a także wspomnianych powyżej nośników i dokumentów: „To było uzupełniające żądanie wydania rzeczy. Chodzi o zabezpieczenie dokumentów mających znaczenie dla naszego postępowania. Jest ono w toku, prowadzimy je w sprawie, a nie przeciwko komuś” – powiedział cytowany przez TVN24.pl Piotr Woźniak, Naczelnik Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. 

W lutym br. Telewizja Republika opublikowała informacje, z których wynikało, że podczas prywatyzacji spółki „CIECH” (drugiej największej grupy chemicznej w kraju) mogło dojść do poważnych nieprawidłowości natury korupcyjnej. Dziennikarze, powołując się na meldunki biznesmena Marka Falenty (ps. „Prefekt”), donosili, że przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa przyjęli łapówkę od Piotra Wawrzynowicza, uważanego za pełnomocnika jednego z najbogatszych Polaków. 

Wszystkie osoby, których nazwiska pojawiły się w kontekście przedmiotowej sprawy, zaprzeczyły oskarżeniom.

Zobacz także: Polska firma partnerem Rosnieftu

Zobacz także: Law4Growth: Grupa Azoty zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju

Komentarze