Prezes Rosnieftu: Sankcje najbardziej uderzają w Trumpa

4 sierpnia 2017, 11:02
Fot. www.rosneft.com

Prezes Rosnieftu zasugerował, że nowe sankcje, których wprowadzenie zostało zainicjowane przez amerykański Senat, skierowane są raczej przeciwko Donaldowi Trumpowi, a nie Rosji.

„Władza prezydenta USA została ograniczona, czasami wydaje mi się, że to na niego nałożone są największe sankcje, a nie przeciwko nam” - powiedział Igor Sieczin, cytowany przez agencję RIA Novosti. 

Szef rosyjskiego giganta naftowego z troską pochylił się również nad losem zachodnich firm, które ze względu na sankcje poniosły lub poniosą straty. Odnosił się tutaj szczególnie do amerykańskiego ExxonMobil, który został ukarany grzywną za, cytując Sieczina: „(…) komunikowanie się z nami”. W opinii prezesa Rosnieftu jest to koronny dowód, że „(…) sankcje zaczęły działać przeciwko tym, którzy je wprowadzają”. 

2 sierpnia 2017 roku Donald Trump podpisał ustawę wprowadzającą nowe sankcje ekonomiczne wobec Rosji, Korei Północnej oraz Iranu. Eksperci przewidują, że potencjalnie mogą stanowić one istotne zagrożenie m.in. dla rozbudowy infrastruktury przesyłowej w sektorze energii. Wśród szczególnie „wrażliwych” inwestycji wymieniany jest m.in gazociąg Nord Stream 2.

Zobacz także: „Winter is coming": Putin chce zostać królem Północy [KOMENTARZ]

Zobacz także: Ceny ropy naftowej idą w górę dzięki Arabii Saudyjskiej

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Geronimo
piątek, 4 sierpnia 2017, 18:57

Co za ryskie japy

ecik
poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 08:57

Trzeba być niezłym herbatnikiem, by na czarne mówić białe, i w dodatku wszyscy to łykają jak pelikan ryby. Sprawności rosyjskiej dyplomacji nie można negować.

dsds
wtorek, 8 sierpnia 2017, 00:42

Tawariszcz Sieczyn , szto wy gawaritie za androny ?? Ty durok oczień balszoj ? Rozumiesz czy nie ??

Marek1
piątek, 4 sierpnia 2017, 14:08

Doprawdy wzruszająca jest troska Sieczina o finanse europejskich i amerykańskich firm ;))))

Tweets Energetyka24