Reklama

Ropa

Prezes Rosnieftu: Sankcje najbardziej uderzają w Trumpa

Fot. www.rosneft.com
Fot. www.rosneft.com

Prezes Rosnieftu zasugerował, że nowe sankcje, których wprowadzenie zostało zainicjowane przez amerykański Senat, skierowane są raczej przeciwko Donaldowi Trumpowi, a nie Rosji.

„Władza prezydenta USA została ograniczona, czasami wydaje mi się, że to na niego nałożone są największe sankcje, a nie przeciwko nam” - powiedział Igor Sieczin, cytowany przez agencję RIA Novosti. 

Szef rosyjskiego giganta naftowego z troską pochylił się również nad losem zachodnich firm, które ze względu na sankcje poniosły lub poniosą straty. Odnosił się tutaj szczególnie do amerykańskiego ExxonMobil, który został ukarany grzywną za, cytując Sieczina: „(…) komunikowanie się z nami”. W opinii prezesa Rosnieftu jest to koronny dowód, że „(…) sankcje zaczęły działać przeciwko tym, którzy je wprowadzają”. 

2 sierpnia 2017 roku Donald Trump podpisał ustawę wprowadzającą nowe sankcje ekonomiczne wobec Rosji, Korei Północnej oraz Iranu. Eksperci przewidują, że potencjalnie mogą stanowić one istotne zagrożenie m.in. dla rozbudowy infrastruktury przesyłowej w sektorze energii. Wśród szczególnie „wrażliwych” inwestycji wymieniany jest m.in gazociąg Nord Stream 2.

Zobacz także: „Winter is coming": Putin chce zostać królem Północy [KOMENTARZ]

Zobacz także: Ceny ropy naftowej idą w górę dzięki Arabii Saudyjskiej

Komentarze