Reklama

Elektroenergetyka

Prezes PGE: przejęcie aktywów EDF Polska zmienia strukturę biznesu Grupy

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej PGE prezes Grupy Henryk Baranowski poinformował o szczegółach transakcji przejęcia aktywów EDF Polska. Menadżer zwrócił uwagę na wzrost udziału segmentu „ciepło” w działalności koncernu. Jego zdaniem to przyszłościowy obszar, dzięki któremu przedsiębiorstwo pozyska nowych klientów. 

„Nie rozmawiamy o niskich wartościach transakcyjnych, ale biorąc pod uwagę wielkość naszego biznesu, jest to wartość godziwa za przejmowane aktywa EDF Polska” – stwierdził Baranowski.

„Ta transakcja zmienia strukturę biznesu Grupy. Największy udział w działalności PGE ma wytwarzanie energii elektrycznej, a to oznacza wahania. Tymczasem produkcja ciepła jest biznesem regulowanym, wyniki finansowe tego segmentu są bardziej przewidywalne. Umożliwią nam łatwiejsze planowanie działalności biznesowej. Z tego względu ten biznes jest łatwiej finansowany przez banki. To istotne przy pozyskiwaniu środków na modernizację” – dodał prezes PGE.

„Rynek ciepła w Polsce ma bardzo dobre perspektywy. Rozwój ciepła sieciowego może być lekarstwem na problemy jakości powietrza w tym smogu. Wierzymy, że otoczenie regulacyjne będzie sprzyjało rozwojowi tego segmentu i będzie stymulowało jego dalszy wzrost” – uzupełnił swoją wypowiedź menadżer.

„Widzimy tu szansę zdobycia nowych klientów i poprawę naszych wyników” – skonkludował Baranowski.

Zobacz także: ME wyznaczyło kierunki rozwoju innowacji energetycznych

Zobacz także: Warunki dostępu dostawców usług ładowania do ogólnodostępnych punktów ładowania [ANALIZA]

Reklama

Komentarze

    Reklama