Reklama

Gaz

Prezes Gazpromu: zwiększyliśmy dostawy do Polski o 37%

  • BWP-1. Fot. Katarzyna Przepióra/10bkpanc.wp.mil.pl.

Prezes Gazpromu Aleksiej Miller poinformował, że kierowane przez niego przedsiębiorstwo do połowy kwietnia tego roku zwiększyło eksport do wielu państw europejskich o 22%. Co ciekawe o 35% wzrósł eksport rosyjskiego potentata do Polski.

Prezes Zarządu Gazpromu Aleksiej Miller poinformował o znacznym wzroście zapotrzebowania na dostawy rosyjskiego gazu do państw europejskich w porównaniu z 2015 rokiem. Według Aleksieja Millera, w okresie od początku roku do połowy kwietnia całkowity wolumen eksportu gazu do wielu państw europejskich wzrósł o ponad 22% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

"Popyt na rosyjski gaz w państwach europejskich od początku roku jest znacznie wyższy niż w roku ubiegłym w okresie od 1 stycznia do 16 kwietnia. Zanotowaliśmy wzrost eksportu o 22,6% według danych operacyjnych spółki" - powiedział prezes Gazpromu. Menadżer poinformował, że wzrost wolumenu dostaw do Austrii wyniósł 24,7% w tym okresie roku, do Wielkiej Brytanii - 162,3%, do Niemiec - 21,3%, do Włoch - 16%, do Holandii - 115%, do Polski - 35,7%, do Francji - 50,2%.

Zobacz także: Zajdler: porozumienie naftowe na razie niemożliwe

Zobacz także: Naftowy mediator chce pogodzić Rijad i Teheran

Komentarze