Prezes Energi: spółka poszkodowana w aferze wiatrowej. "Sprawa rozwojowa" [SKANER]

23 sierpnia 2017, 15:36

Gościem nowego odcinka programu "SKANER Energetyka24" był Daniel Obajtek, prezes spółki Energa S.A.

Podczas rozmowy, Obajtek odniósł się do usuwania szkód, jakie wyrządziły sierpniowe nawałnice. Prezes Energi mówił też o niejasnościach związanych z inwestycjami w aktywa wiatrowe.

Wartość tych farm zdecydowanie, według naszych analiz, jest mniejsza niż kwota, którą zapłaciliśmy (...). Złożyliśmy wniosek o zmianę prokuratury i objęcie nadzorem Prokuratury Krajowej w tym zakresie. Na dzień dzisiejszy nie ma to wpływu na spółkę.

Daniel Obajtek, prezes Energa S.A.

Obajtek podniósł też kwestię opłacalności inwestycji w odnawialne źródła energii.

W imię czego mamy dopłacać do OZE? Dlaczego nie ma być cen rynkowych? Można dopłacać na początku, jeżeli chce się uzyskać pewien procent. Ale w momencie, gdy te umowy są długoterminowe, dlaczego mamy dopłacać?

Daniel Obajtek, prezes Energa S.A.

Odcinek nagrano 22 sierpnia.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Courre de Moll
środa, 23 sierpnia 2017, 17:06

Prezesowanie koncernowi energetycznemu to jednak coś nieco innego niż wójtowanie w Pcimiu. Przykładowo, Energa nie wystawiała faktur klientom przez parę miesięcy(!), bo zarząd podjął decyzję o wdrożeniu systemu bez przeprowadzenia adekwatnych testów. Jako ciekawostkę dodam, że niemal wszyscy radni PiS z Sopotu nagle znaleźli zatrudnienie w Enerdze i jej spółkach. Jakiż ten klub bogaty w energetyków-amatorów.

Tweets Energetyka24