Reklama

Elektromobilność

Prezes Energi: pracujemy nad baterią do samochodów elektrycznych

Na dzisiejszej konferencji wynikowej Energi, prezes Daniel Obajtek stwierdził, że jego spółka pracuje nad baterią, która może być używana przy rozwoju polskiego programu elektromobilności. Jak stwierdził, Enerdze bardzo zależy na rozwoju sektora pojazdów elektrycznych.

,,Badania nad baterią trwają, są synchronizowane, a wszystko spaja Ministerstwo Energii” – powiedział Obajtek w odpowiedzi na pytanie o zaawansowanie prac. ,,Chcemy, by działania te były powiązane z innymi projektami, nad którymi pracujemy, m.in. z inteligentnym licznikiem, chcemy by on także był wykorzystywany w elektromobilności” – dodał.

Prezes Energi podkreślił, że prace naukowe prowadzone w jego spółce mają być scalone z biznesem. Ma temu służyć Centrum Badawczo Rozwojowe im. M. Faradaya, które ta firma powołała.

Zobacz także: Energa: raport za sześć miesięcy 2017 roku. ,,Wszystkie wyniki w górę"

,,Wyznaczyliśmy kierunki badań. Sondujemu i zlecamy naukowcom projekt polskiej baterii. Jesteśmy niezwykle zainteresowani, by ta bateria w Polsce powstała, a z naszych wyliczeń wynika, że proces ten zajmie około 2 lat” – powiedział Obajtek.

Komentarze