Reklama

Elektroenergetyka

Prezes Dariusz Kaśków na prezentacji nowej strategii Energi

  • Fot. KMW/Bundeswehr.

”Sektor dystrybucji będzie w Grupie Energa do 2020 r. dominującym sektorem. Jednak postrzegając trendy w energetyce np. realizację sprzedaży poprzez inne podmioty, jesteśmy świadomi, że wpływają one bardzo dynamicznie na grupy energetyczne. Chcemy wyjść do klientów z szeregiem usług, które będą mogły wypełnić lukę w sprzedaży energii” - zapowiada Dariusz Kaśków, prezes Grupy Energa. 

Energa zaprezentowała dzisiaj nową strategię na lata 2016 - 2025, a w prezentacji dokumentu wziął udział prezes spółki - Dariusz Kaśków. Zapowiedział on istotny zwrot firmy w stronę odbiorców energii: "Brak wsparcia dla elektrowni wodnych, niższy przechód regulowany w segmencie dystrybucji, trudniejsze warunki rynkowe to główne czynniki wpływające na wyniki Energi. O ile do tej pory w centrum energetyki były duże jednostki wytwórcze, a na samym końcu klient, o tyle my chcemy odwrócić ten trend".

Prezes Kaśków zwrócił uwagę, że efektywne funkcjonowanie dużej grupy energetycznej wymaga odpowiedniego zbalansowania interesów wszystkich zaangażowanych stron: "Naszą misję w strategii na lata 2016-25 jest hasło „rozwijamy się dostarczając najlepsze rozwiązania naszym klientom”. Chcemy w zrównoważony sposób realizować cele akcjonariuszy, klientów, pracowników i otoczenia" - mówił.

W czasie prezentacji nie zabrakło także wątków związanych z planowanymi kierunkami inwestycyjnymi: "Nowy blok w Ostrołęcę, nowa elektrownia wodna w Siażewie to główne cele Energi w cele wytwarzania. W segmencie dystrybucji nastawiamy się na inteligentne linie, liczniki. W segmencie sprzedaży chcemy przedstawić nową paletę usług, produktów" - deklarował Dariusz Kaśków.

Zobacz także: EuroPOWER: Tworzenie polskiego rynku mocy [RELACJA]

Zobacz także: Energa przeznaczy ponad 20 mld zł na inwestycje

 

 

 

 

 

 

Komentarze