Reklama

Gaz

Polski menadżer kandydatem na prezesa Ukrtranshazu

Fot. utg.ua
Fot. utg.ua

Paweł Stańczak został jednym z kandydatów do objęcia fotela prezesa ukraińskiej spółki „Ukrtranshaz” będącej operatorem systemu gazociągów na Ukrainie. Decyzja ma zapaść na dzisiejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej ukraińskiej spółki.

Członek zarządu spółki PGNiG Technologie, Paweł Stańczak, znalazł się w gronie kandydatów na stanowisko spółki skarbu państwa „Ukrtranshaz”, która jest operatorem systemu ukraińskich gazociągów. O nominacji Polaka poinformował serwis „Ukraińska Prawda” powołując się na anonimowe źródło na rynku paliwowym. Według doniesień, kandydaturę Stańczaka zaproponował prezes „Naftohazu Ukrainy” Andrij Kobolew.

„7 sierpnia odbędzie się spotkanie Rady Nadzorczej. Do planu obrad włączony punkt o mianowaniu Stańczaka. Najprawdopodobniej kandydatura ta uzyska poparcie” – informuje ukraiński serwis.

Zobacz także: Coraz więcej PGNiG na Ukrainie. „Pomoc równie ważna jak dostawy broni”[KOMENTARZ]

Paweł Stańczak pracuje w branży gazowniczej od 1991 roku. Był m.in. zaangażowany w powstanie spółki GAZ-SYSTEM, gdzie pracował w  Zarządzie ds. technicznych, Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ -SYSTEM Sp. z o.o. Pełnił także funkcję dyrektora przesyłu PGNiG S.A. oraz pełnomocnika Zarządu PGNiG S.A. ds. wydzielenia OSP. Jest członkiem  międzynarodowych stowarzyszeń GERG, GTE. 

Zobacz także: Kurtyka dla Energetyka24: LNG z USA dla Ukrainy? „Mogę to sobie wyobrazić”

Komentarze