Reklama

Gaz

Polska nie chce gazu z NS 2 - stanowcza reakcja Gaz-Systemu

Wczorajsze doniesienia, jakoby Polska wystąpiła o dostawy 11 mld m3 gazu z Nord Stream II, spotkały się ze zdecydowaną reakcją polskiego operatora systemu przesyłowego - spółki Gaz-System. 

Rzecznik Gaz-Systemu, Tomasz Pietrasiński, w specjalnym oświadczeniu poinformował, że spółka „(…) nie składała wniosku o dostawę 11 mld m sześc. gazu rocznie z Nord Stream”. W dalszej części wypowiedzi dodał, że „Aukcje dotyczące przepustowości transgranicznej przeprowadzają operatorzy. Przeprowadzone przez GAZ-SYSTEM w III 2016 aukcje nie potwierdziły znaczącego zainteresowania rynku przepustowością na granicy Niemcy – Polska”.

Fałszywe informacje członka zarządu koncernu Wintershall, Tiesa Tiessena, zdementowała także strona rządowa: W podpisanym przez Krzysztofa Tchórzewskiego i Piotra Naimskiego oświadczeniu, Ministerstwo Energii podkreśliło, że informacja agencji TASS jest nieprawdziwa. "Polska jest zdecydowanie przeciwna budowie gazociągu Nord Stream 2" - podkreślono.

Przedstawiciel niemieckiej spółki wygłosił swoje oświadczenie na konferencji "Perspektywy współpracy energetycznej między Rosją i UE - aspekty gazowe", organizowanej przez Rosyjskie Towarzystwo Gazowe.

Zobacz także: Gwałtowna reakcja Gazpromu na polsko-niemieckie rozmowy o NS2

Zobacz także: Gazprom nie chce zrezygnować z tranzytu przez Polskę

Reklama

Komentarze

    Reklama