Reklama

Elektroenergetyka

Polimex-Mostostal odnotowuje zyski w pierwszym półroczu 2017

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

EBITDA Grupy Kapitałowej Polimex-Mostostal w pierwszym półroczu 2017 roku jest na poziomie 75,3 mln złotych, zysk netto 34,9 mln.

Grupa osiągnęła wyższe niż przed rokiem zyski. Zysk operacyjny wyniósł 62,5 mln zł (w I połowie 2016 roku było to -34,4 mln zł), zysk brutto 48,5 mln zł (-56 mln zł w 2016 roku), zysk netto 34,9 mln zł (-51,9 mln zł w 2016 roku).

W pierwszym półroczu 2017 roku przychody GK Polimex-Mostostal wyniosły 1,13 mld zł, w tym samym okresie 2016 roku było to 1,27 mld zł. Grupa kontynuowała optymalizację kosztów oraz redukcję zatrudnienia w komórkach wsparcia. Koszty ogólnego zarządu wyniosły 32,2 mln zł i były o 11 proc. niższe niż w tym samym okresie 2016 roku.

„W pierwszym półroczu odwróciliśmy niekorzystny trend. Polimex-Mostostal został dokapitalizowany, co pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Osiągnęliśmy też dostęp do gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, a co za tym idzie, jesteśmy dla naszych klientów partnerem godnym zaufania. Wyniki są na zadowalającym poziomie ale Grupa nadal pracuje nad zwiększeniem efektywności realizowanych projektów” – powiedział Andrzej Juszczyński, wiceprezes zarządu Polimex-Mostostal ds. finansowych.

Zobacz także: Polimex-Mostostal chce odzyskać pozycję lidera rynku budowlanego w energetyce

„Nasze wyniki pokazują, że cała Grupa zmierza w dobrym kierunku. W pierwszym półroczu przyjęliśmy Plan Rozwoju, który wyznaczył nam ambitne zadania do realizacji. Obecnie przechodzimy do następnego etapu działania – przygotowania Operacyjnego Planu Wdrożenia Inicjatyw Strategicznych, mającego na celu wypracowanie szczegółowych inicjatyw, które pozwolą na realizacje założeń strategii oraz na wykorzystanie pełnego potencjału Grupy. Pod koniec czerwca podpisaliśmy ważną umowę na budowę w Żeraniu, która jest największą tego typu inwestycją w Warszawie. Rozpoczęliśmy też realizację kontraktu w Pomorzanach, gdzie  budujemy instalację odsiarczania. Cały czas pozyskujemy nowe kontrakty. Zostaliśmy dopuszczeni do dialogu konkurencyjnego w przetargu ws. Budowy w elektrowni w Ostrołęce. Przeszliśmy prekwalifikacje w przetargu na budowę dla Grupy Azoty instalacji PDH w Policach” – powiedział Antoni Józwowicz, prezes zarządu Polimex-Mostostal.

kn/Polimex

Reklama

Komentarze

    Reklama