• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

PKP Energetyka zbuduje centrum kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa (CYBERSEC 2017)

Fot. www.pkpenergetyka.pl
Fot. www.pkpenergetyka.pl

Podczas konferencji CyberSec w Krakowie Dariusz Mikołajczyk z PKP Energetyka poinformował o działaniach firmy w zakresie budowania swojego bezpieczeństwa cyfrowego. „Będziemy przymierzać się do budowy własnego centrum kompetencji tak jak robią to spółki elektroenergetyczne” – powiedział menadżer.

„PKP Energetyka jest podmiotem specyficznym na polskim rynku. Jesteśmy firmą zapewniającą dostawy dla całego systemu kolejnictwa w Polsce. Cała infrastruktura jest rozproszona. To 500 obiektów w skali kraju. Ma ona wielkie znaczenie. Zostaliśmy uznani za podmiot istotny dla bezpieczeństwa energetycznego” – stwierdził Mikołajczyk. 

„Budujemy nowoczesne podejście do cyberbezpieczeństwa. Połączyliśmy system automatyki przemysłowej z aspektami IT. To istotna kwestia o czym świadczy casus wyłączenia fabryki Hondy w Japonii przez hakerów” – dodał menadżer. 

„Kładziemy silny nacisk aby mocno zabezpieczyć łącza IT ponieważ przy tak rozproszonej infrastrukturze nie możemy odseparować od siebie poszczególnych systemów. Będziemy przymierzać się do budowy własnego centrum kompetencji tak jak robią to spółki elektroenergetyczne. Współpracujemy także z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa” – skonkludował przedstawiciel PKP Energetyka.

 

 

 

 

Komentarze