Reklama

Portal o energetyce

PKN Orlen szykuje się do zakupów w Niemczech i Czechach

  • Fot. Andreas Tille, Wikipedia, CC BY-SA 4.0
    Fot. Andreas Tille, Wikipedia, CC BY-SA 4.0

PKN Orlen, największa polska spółka petrochemiczna, aby zwiększyć swój udział w rynku detalicznym przygląda się możliwościom zakupu stacji benzynowych na terytorium Niemiec i Republiki Czeskiej.

Przedstawiciele PKN Orlen poinformowali podczas konferencji prasowej, że przyglądają się sytuacji zarówno u naszego zachodniego, jak i południowego sąsiada: "Niemcy są jednym z tych rynków, gdzie nie wykluczamy akwizycji. Jeśli będzie jakaś sieć do sprzedania na rynku niemieckim, to będziemy się temu przyglądać" - powiedział na konferencji prasowej wiceprezes Jędrzejczyk. Dodał również, że trudno w tej chwili określić ostateczny poziom udziału w rynku, który chciałaby osiągnąć spółka, ponieważ bardzo wiele zależy tutaj od pojawiających się możliwości akwizycyjnych. Jego zdaniem, najlepszym momentem na inwestycje będzie druga połowa roku.

Orlen powtórzył również, że zamierza dalej poszerzać swój portfel inwestycyjny w zakresie wydobycia surowców – zwłaszcza na obszarze Kanady, ale nie tylko, ponieważ w obszarze zainteresowań znajduje się cała Ameryka Północna: "Patrzymy na rynek globalnie, nie tylko przez pryzmat Kanady" – podkreślił prezes Jacek Krawiec. Nadmieniono również, że decyzje w tej materii uzależnione będą od wielu czynników m.in. stabilizacji ceny ropy i pojawiających się ofert.

Przypomnijmy, że Orlen prowadzi już działalność o charakterze wydobywczym na terytorium Kanady. W 2013 roku za ok. 188 mln $ zakupił udziały w spółce TriOil. Jest to część strategii zmierzającej do rozszerzenia działalności wydobywczej polskiego potentata.

(JK)

Reklama

Komentarze

    Reklama