Reklama

Portal o energetyce

PiS złożył pozew w sprawie unieważnienia sprzedaży PKP Energetyka

  • Występowanie błyskawic na półkuli zachodniej w ciągu jednej godziny dn. 14.02.2017 r. Skala kolorów podana jest w kilowatogodzinach i pokazuje miarę emisji optycznej spowodowanej przez wyładowania atmosferyczne. Ilustracja: NOAA
    Występowanie błyskawic na półkuli zachodniej w ciągu jednej godziny dn. 14.02.2017 r. Skala kolorów podana jest w kilowatogodzinach i pokazuje miarę emisji optycznej spowodowanej przez wyładowania atmosferyczne. Ilustracja: NOAA

Radio Zet poinformowało wczoraj, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew dotyczący unieważnienia umowy sprzedaży spółki PKP Energetyka, która została zawarta 25 września br. Stosowne pełnomocnictwo podpisał Jarosław Kaczyński.

Spółka została zakupiona przez jeden z największych globalnych funduszy private equity - CVC Capital Partners. Kwota transakcji, po uwzględnieniu zadłużenia firmy, wynosi 1,41 mld zł. Poseł Krzysztof Tchórzewski, na którego powołuje się radio, twierdzi iż największa partia opozycyjna posiada opinię prawną, z której jasno wynika, że sprzedaż PKP Energetyka została dokonana z „ominięciem” prawa.

Prawo i Sprawiedliwość powołuje się na zapisy "Ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe”, która w artykule 18 zabrania sprzedaży mienia „wchodzącego w skład linii kolejowej o państwowym znaczeniu, będącej własnością PKP SA, PLK SA lub Skarbu Państwa”.

Wartym podkreślenia jest fakt, że PiS zdecydował się na złożenie pozwu dopiero po tym, jak Prokuratura Apelacyjna odmówiła wszczęcia postępowania w przedmiotowej sprawie.

Zobacz także: Polska posiada największy potencjał kogeneracji w Europie

Zobacz także: Węgry planują renacjonalizację infrastruktury energetycznej

Reklama

Komentarze

    Reklama