Pierwsza dostawa litewskiego LNG do Polski

11 października 2017, 13:23
Terminal LNG w Kłajpedzie. Fot. Energetyka24

Litewska spółka Litgas sprowadzi do Polski skroplony gaz ziemny pochodzący z terminala LNG w Kłajpedzie. To pierwsza dostawa litewskiego gazu na polski rynek. 

Litewski gaz zostanie dostarczony cysternami z bazy dystrybucyjnej gazoportu w Kłajpedzie. Transport odbędzie się na podstawie umowy jaką zawarła spółka Litgas, będąca częścią państwowego koncernu Lietuvos Enrgija, z firmą Duon należącą do fińskiej spółki Forum. Duon jest jednym z wiodących prywatnych dostawców gazu ziemnego i energii elektrycznej w Polsce oraz liderem na rynku dystrybutorów i przewoźników skroplonego gazu ziemnego LNG.

Zobacz także: Pojedynek terminali LNG: Kłajpeda wyprze Świnoujście z Estonii? [ROZMOWA]

„Umowa z Duon jest dla nas ważna, ponieważ jest to początek nowej działalności komercyjnej – lądowych dostaw LNG co pozwoli na zróżnicowanie asortymentu naszych usług” - nie kryje satysfakcji z wejścia na polski rynek Vytautas Čekanavičius, prezes Litgasu. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie litewskiej spółki kontrakt zakłada dostarczenie kilkuset metrów sześciennych skroplonego gazu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (październik-listopad).

Zobacz także: Prezes PGNiG: Więcej norweskiego LNG w Świnoujściu. ,,To dopiero początek"

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Wojciech
środa, 11 października 2017, 14:58

Założymy się, że chodzi o fińską spółkę Fortum a nie Forum? :-)

Tweets Energetyka24