• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

PGNiG Termika obejmie udziały Polskiej Grupy Górniczej

Fot. PGNiG
Fot. PGNiG

Spółka PGNiG poinformowała, że zarząd wyraził zgodę na objęcie przez spółkę zależną, PGNiG Termika, dodatkowych udziałów w kapitale Polskiej Grupy Górniczej. Łączna ich wartość nominalna to 300 mln zł.

Dokapitalizowanie PGG przez PGNiG Termika ma nastąpić w transzach i być jednym ze źródeł finansowania planowanego nabycia przez PGG aktywów spółki Katowicki Holding Węglowy.

 

Wcześniej zarząd Energi poinformował, że podjął kierunkową decyzję o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej kwotą 100 mln zł przez Energa Kogeneracja.

Zobacz także: Gaz System: Polska może sprowadzić nawet 20 mld m3 nierosyjskiego gazu

Ministerstwo Energii informowało, że po połączeniu z KHW Polska Grupa Górnicza ma być dokapitalizowana kwotą ok. 1 mld zł.

 

Według wcześniejszych informacji, w powiększoną PGG miały zaangażować się kapitałowo obecne już wśród udziałowców Grupy podmioty: Węglokoks i Towarzystwo Finansowe Silesia, a także Enea, która będzie nowym inwestorem. Łącznie te podmioty miały dać 700 mln zł. Zdecydowano jednak, że Węglokoks nie weźmie udziału w dokapitalizowaniu.

 

Przedstawiciele resortu energii nie wykluczali jednocześnie, że także obecni udziałowcy PGG - spółki z grup PGE, PGNiG i Energa - mogą wziąć udział w dalszym podwyższaniu kapitału grupy po jej połączeniu z holdingiem.

Jakub Wiech/PAP

Komentarze