• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

PGNiG łączy swoje „jastrzębskie" spółki

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

1 września 2017 roku połączone zostały dwie jastrzębskie spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG Termika: PGNIG Termika Energetyka Przemysłowa SA (PTEP) i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA (PEC).

PGNiG Termika kupując w 2016 roku od Jastrzębskiej Spółki Węglowej obie spółki, widziała olbrzymią szansę na stworzenie silnej firmy energetycznej funkcjonującej na terenie całego Śląska. 

Po kilku miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac oficjalnie doszło do połączenia Spółek PTEP i PEC, które od dzisiaj funkcjonują jako jeden organizm, pod nazwą PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa SA.

Zobacz także: PGNiG zamówił kolejny ładunek LNG z Norwegii?

Połączenie spółek to gwarancja na istnienie silnej, odpornej na wahania koniunktury, a tym samych stabilnej organizacji.

Fuzja nie ma wpływu na relacje z naszymi klientami. Tak jak do tej pory świadczone będą usługi dostaw ciepła dla mieszkańców.

Dodatkowo spółka produkować będzie energię elektryczną i cieplną na potrzeby przemysłu oraz sprężone i chłodne powietrze na potrzeby kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

jw/materiały prasowe

Komentarze