Reklama

Gaz

PGNiG dostarczy gaz dla EDF

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zawarło z EDF Gaz Toruń Sp. z o.o. oraz EDF Toruń S.A. umowy na dostarczanie paliwa gazowego do nowo wybudowanej elektrociepłowni w Toruniu.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zawarło z EDF Gaz Toruń Sp. z o.o. oraz EDF Toruń S.A. umowy na dostarczanie paliwa gazowego do nowo wybudowanej elektrociepłowni w Toruniu.

Strony podpisały dwie umowy, z których pierwsza obejmuje dostarczanie gazu podczas rozruchu technologicznego inwestycji. Drugi kontrakt dotyczy dostaw gazu po oddaniu elektrociepłowni do eksploatacji komercyjnej, w terminie od 1 marca 2017 r. do 1 października 2019 r. Łączny wolumen w całym okresie obowiązywania umowy wyniesie około 355 mln m3 gazu.

"Umowa z EDF na dostawy gazu ziemnego do elektrociepłowni w Toruniu jest kolejnym potwierdzeniem atrakcyjności naszej oferty. Wybierając PGNiG, klienci otrzymują nie tylko konkurencyjne ceny zakupu paliwa gazowego, ale również gwarancję dostaw gazu od wiarygodnego kontrahenta, co jest kluczowe w przypadku takich inwestycji" – mówi Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG ds. handlowych.

"Nowa elektrociepłownia gazowa w EDF Toruń zastąpi obecne kotły węglowe. Paliwem będzie gaz dostarczany przez polską spółkę PGNiG, co gwarantuje bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła dla mieszkańców Torunia z nowej elektrociepłowni. Elektrociepłownia gazowa będzie wyposażona w wysokosprawną i niskoemisyjną instalację kogeneracyjną, produkującą jednocześnie energię elektryczną i ciepło. Produkcja energii elektrycznej wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Miasta i regionu. Dzięki zastąpieniu kotłów węglowych nową elektrociepłownią gazową o ok. 90% obniży się poziom emisji  tlenków siarki, tlenków azotu i pyłów, co przyczyni się to do znaczącej poprawy jakości powietrza w Toruniu – podkreślił prezes EDF Toruń.

Zobacz także: Shell i Gazprom wymienią się aktywami. Współpraca ponad sankcjami

Zobacz także: TGE będzie raportować przesył LNG

Komentarze