Reklama

Portal o energetyce

PGE proponuje firmom inteligentny system pomiaru energii

PGE oferuje usługę, dzięki której przedsiębiorcy mogą znacząco obniżyć wysokość płaconych rachunków za prąd. Jest to możliwe za sprawą aplikacji służącej do monitorowania i zarządzania energią elektryczną. 

Dzięki nowemu produktowi PGE Obrót i Exatel, spółek z grupy kapitałowej PGE, klienci biznesowi z dowolnego miejsca na świecie mogą analizować poziom zużycia energii nawet w kilku swoich zakładach jednocześnie. To pierwszy krok do optymalizacji poboru prądu, a tym samym obniżenia wysokości płaconych rachunków co najmniej o 10%. 

Ograniczenie zużycia energii bez wpływu na normalne funkcjonowanie możliwe jest praktycznie w każdej firmie, zakładzie produkcyjnym czy biurowcu. METEUS to nowoczesne rozwiązanie, które można wykorzystywać do aktywnego, całodobowego audytu zużycia prądu. 

System składa się z inteligentnych liczników i czujników, które regularnie pozyskują szczegółowe dane pomiarowe. Zebrane informacje są przekazywane w czasie rzeczywistym do centralnej bazy danych. Aplikacja zarządzająca analizuje pozyskane parametry i generuje szczegółowe raporty. Dzięki  takiemu rozwiązaniu, z dowolnego miejsca na świecie, za pośrednictwem internetu można śledzić poziom zużycia energii w firmie - również  z perspektywy wydajności urządzeń. Pomocna jest przy tym możliwość generowania raportów w postaci tabelarycznej lub graficznej z funkcją eksportu danych do aplikacji biurowych takich jak Excel czy Access. 

METEUS to kompleksowe rozwiązanie dla obecnych i nowych klientów PGE, rozliczanych głównie w grupach taryfowych C2x i Bxx, posiadających kilka lub kilkanaście punktów pomiarowych. System jest dedykowany przede wszystkim budynkom użyteczności publicznej, galeriom handlowym, zakładom przemysłowym, a także budynkom biurowym i obiektom magazynowo-logistycznym. Jego zaletami są również niskie koszty implementacji w obiekcie klienta oraz brak konieczności zakupu jakichkolwiek dodatkowych urządzeń czy systemów informatycznych - wszystko to klient otrzymuje wraz z usługą METEUS.  

Dzięki temu, że dane pomiarowe znajdują się w tzw. „chmurze”, klient ma możliwość dostępu do nich bez względu na miejsce pobytu. Wystarczy komputer lub smartfon z przeglądarką internetową, by mieć stały wgląd w system energetyczny przedsiębiorstwa. Dodatkowo, w przypadku wystąpienia awarii i stanów alarmowych METEUS automatycznie wysyła powiadomienia SMS-owe lub mailowe.

System został opracowany wspólnie przez Apator – lidera na rynku urządzeń pomiarowych oraz PGE Obrót - sprzedawcę energii i Exatel - operatora telekomunikacyjnego.

Zobacz także: PGE publikuje wyniki za I półrocze. Wzrost przychodów i 5 mld zł straty

Zobacz także: PGE otworzyło nową farmę wiatrową

Reklama

Komentarze

    Reklama