Elektroenergetyka
Perspektywa polskiej energetyki do 2040 roku na najbliższej Konferencji EuroPower i OZE Power
Już 28-29 kwietnia 2021 r. odbędzie się 33. Konferencja Energetyczna EuroPower oraz 3. OZE Power. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formie online. Po raz kolejny kluczowi przedstawiciele branży podejmą dyskusję na temat najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
Część inauguracyjna Konferencji poświęcona zostanie polityce energetycznej Polski. Eksperci porozmawiają o planie „Nowy Polski Ład” jako mechanizmie adaptacji i absorpcji europejskiej strategii transformacji, a także o perspektywie polskiej energetyki do 2040 r. w kontekście dążenia do zeroemisyjności. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozwoju energetyki niskoemisyjnej, integracji rozproszonych odnawialnych źródeł energii oraz potencjału wodoru w dekarbonizacji energetyki. Eksperci zastanowią się nad kwestią wyzwań społecznych i gospodarczych na drodze efektywnej i sprawiedliwej transformacji regionów węglowych. Przeanalizują także w jakim stopniu energia jądrowa może pomóc przetransformować polską energetykę.
Drugiego dnia wydarzenia dyskusja skierowana zostanie w stronę cyfryzacji usług, w tym zagadnień dotyczących udziału nowoczesnej technologii w digitalizacji energetyki, ewolucji w kierunki lokalnych systemów energetycznych oraz bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w modelu centralnym i rozproszonym. Omówione zostaną również kwestie przemysłu energochłonnego w procesie transformacji energetycznej, transformacji ciepłownictwa, morskiej energetyki wiatrowej oraz strategie nowoczesnych przedsiębiorstw energetycznych.
EuroPower i OZE Power to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.
W roli prelegentów wystąpią m.in.:
- Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Minister Klimatu i Środowiska
- Zbigniew Gryglas, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych
- Mikołaj Dowgielewicz, Dyrektor Generalny, Europejski Bank Inwestycyjny
- Jakub Kowalski, Członek Zarządu ds. Operacyjnych, Polska Spółka Gazownictwa
- Henryk Mucha, Prezes Zarządu, PGNIG Obrót Detaliczny
- Vakis Ramany, Senior Vice President Development, New Nuclear Projects, EDF
- Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes ds. Rozwoju, PGNiG
- Paweł Śliwa, Wiceprezes ds. Innowacji, PGE
- Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu, PGNiG Termika
- Tadeusz Woszczyński, Country Manager – Poland, Austria & CEE, Hitachi Europe Ltd.
- Dawid Zieliński, Prezes Zarządu, Columbus
Kongresy są realizowane w ramach działalności firmy MMC Polska, organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.