Reklama

Portal o energetyce

PBDI z umowami na realizację farm PV dla R.POWER - ich wartość to 37,21 mln zł

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

PBDI S.A. podpisała umowy na budowę elektrowni fotowoltaicznych z 21 spółkami celowymi wchodzącymi w skład Grupy R.POWER. Łączna wartość kontraktów wynosi 37,21 mln zł netto.

Należące do Grupy ERBUD Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. (PBDI S.A.) to podmiot specjalizujący się m.in. w budowie odnawialnych źródeł energii. Spółka jest aktywnym uczestnikiem w segmencie realizacji farm słonecznych – zarówno projektów do 1 MWp, jak i większych, wielomegawatowych instalacji.

W ramach umowy podpisanej ze spółkami celowymi Grupy R.POWER, PBDI wybuduje portfel projektów fotowoltaicznych dla 21 spółek celowych. W ramach zawartych umów R.POWER dostarczy moduły i inwertery. W instalacjach zostaną wykorzystane dwustronne moduły monokrystaliczne o mocy 370 Wp. Po oddaniu do użytkowania, za proces utrzymania ruchu (O&M) projektów odpowiadać będzie spółka Nomad Electric Services sp. z o.o.

-  Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z firmą R.POWER. Budowa tak dużego portfela to nie lada wyzwanie dla naszych firm. Jednak bardzo duże doświadczenie firm R.POWER oraz PBDI to recepta na sukces. Dodatkowo cenimy sobie atmosferę współpracy, która pozwala nam na realizację wspólnych celów – mówi Maciej Puchalski, Dyrektor Działu Realizacji Farm Fotowoltaicznych PBDI S.A.

To nie pierwsza współpraca R.POWER i PBDI. W zeszłym roku PBDI zawarła umowy na budowę elektrowni fotowoltaicznych ze spółkami celowymi wchodzącymi w skład Grupy R.POWER na łączną kwotę 24,7 mln zł netto.

-  Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny będziemy mogli pracować z zaufanym partnerem jakim jest PBDI. W naszej strategii kontraktacji wykonawców staramy się maksymalizować udział lokalnych firm (ang. local content). W 2020 roku pracować dla nas będę tylko polskie firmy wykonawcze. Uważamy, że jest to niezmiernie ważne dla rozwoju całej branży słonecznej w Polsce, jak i całej gospodarki. Przykłady takich rynków jak Niemcy, Włochy czy Francja pokazują, że tylko koncentracja na małych i średniej wielkości projektach (wspierana przez regulatora) powiązana z maksymalizacją udziału lokalnych firm może pozwolić na wieloletni i zdrowy rozwój całego segmentu PV – mówi Przemysław Pięta, współzałożyciel i prezes zarządu R.POWER. (R.POWER)

Komentarze