Reklama

Wiadomości

PGE Dystrybucja zmodernizowała stację GPZ Budzyń. Umożliwi podłączenie nowych OZE

Autor. Envato Elements / Mint_Images

PGE Dystrybucja zmodernizowała główny punkt zasilania Budzyń w Kraśniku (Lubelskie) – poinformowała spółka. Inwestycja za prawie 4,5 mln zł umożliwi przyłączenie do sieci nowych odnawialnych źródeł energii.

Spółka zakomunikowała w poniedziałek, że inwestycja polegała na rozbudowie rozdzielni 110 kV i związana była z realizacją umowy na przyłączenie farmy wiatrowej o mocy wytwórczej 24,15 MW. Jak podano, siedem turbin wiatrowych o mocy 3,45 MW każda wytwarza energię odnawialną dla mieszkańców Kraśnika i okolic.

Prezes PGE Dystrybucja Jacek Drozd wskazał, że rozbudowa stacji zwiększyła stabilność dostaw energii elektrycznej i zmniejszyła awaryjność sieci w regionie. „Zastosowane w ramach modernizacji rozwiązania technologiczne pozwalają na szybszą lokalizację uszkodzonych odcinków linii i usprawniają konieczne naprawy sieci dystrybucyjnej” – poinformował Drozd, cytowany w komunikacie prasowym.

Przebudowę stacji spółka rozpoczęła w połowie 2022 r. Inwestycja kosztowała blisko 4,5 mln zł. Część środków firma pozyskała z funduszy europejskich.

PGE Dystrybucja dostarcza mieszkańcom energię elektryczną. Spółka ma oddziały w Warszawie, Lublinie, Zamościu, Rzeszowie, Białymstoku, Łodzi, Skarżysku-Kamiennej.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama