Reklama

Wiadomości

"Energia dla wsi". Miliard złotych na OZE

Fot.:KPRM
Fot.:KPRM

Miliard złotych na rozwój OZE na terenach wiejskich przewiduje ogłoszony w środę przez ministrów klimatu i rolnictwa program „Energia dla Wsi”. Pieniądze na wsparcie źródeł odnawialnych pochodzić będą z NFOŚiGW.

Reklama

Jak poinformowała w środę na konferencji prasowej minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, w ramach jednego programu rolnicy otrzymają kompleksowe wsparcie dla różnych źródeł odnawialnych: fotowoltaiki, biogazowni, wiatraków, małych elektrowni wodnych oraz magazyny. „Oferujemy wsparcie dotacyjne i pożyczkowe w jednym programu i w jednym wniosku" - zaznaczyła.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nabór w NFOŚiGW rusza 25 stycznia. Miliard złotych będzie pochodził z Funduszu Modernizacyjnego - poinformował wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podkreślił, że program przede wszystkim pozwoli mieszkańcom wsi na obniżenie kosztów produkcji rolnej, ponieważ koszty energii są bardzo duże i niestabilne. Istotna jest więc produkcja energii na własne potrzeby - zaznaczył.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama