Reklama

OZE

Samsung: do 2020 roku będziemy korzystać wyłącznie z energii odnawialnej

Fot.: commons.wikimedia.org
Fot.: commons.wikimedia.org

Samsung zadeklarował, że do 2020 roku w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach w swojej działalności będzie wykorzystywać jedynie energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych - poinformowała w czwartek agencja Associated Press.

Tym samym, Samsung dołącza do grona innych firm technologicznych - w tym Apple, które zadeklarowały swoje wsparcie dla wykorzystania zielonej energii.

Agencja AP wskazuje jednak, że zmiana modelu energetycznego Samsunga będzie kosztowała koncern sporo wysiłku, przede wszystkim ze względu na rozległą sieć fabryk. AP zauważa, że inne firmy, które zdecydowały się przestawić na wykorzystanie wyłącznie energii odnawialnej, bazują w ogromnej mierze na zewnętrznych podwykonawcach produkcyjnych.

Samsung poinformował, że plany firmy obejmują instalację 42 tys. metrów kwadratowych paneli słonecznych w siedzibie firmy w Suwon w Korei Południowej. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Korea Południowa obecnie czerpie 6 proc. swojej energii ze źródeł odnawialnych. Reszta zaopatrzenia energetycznego tego kraju pochodzi z węgla i elektrowni atomowych.

MZ / PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama