Reklama

OZE

Nowy odwiert geotermalny dostarczy ciepło w Pyrzycach

Fot. Ministerstwo Środowiska
Fot. Ministerstwo Środowiska

W Pyrzycach odbyło się uroczyste zakończenie budowy odwiertu GT-1 bis. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa nt. “Znaczenia wykorzystania wód geotermalnych w rozwoju regionalnym i energetyce odnawialnej na przykładzie Pyrzyc”. W uroczystościach udział wziął wiceminister środowiska Paweł Sałek.

Nowa inwestycja pozwoli funkcjonującej już 25 lat geotermii na bardziej wydają pracę. Otwarty w piątek odwiert będzie pełnił funkcję wydobywczą - pobierana woda posłuży do ogrzewania mieszkań.

System pięciu otworów geotermalnych pozwala na produkcję energii z OZE zapewniając tym samym ciepło ponad połowie Pyrzyc. Dzięki geotermii, w mieście nie ma już ani jednej lokalnej kotłowni co wpływa na poprawę jakości powietrza.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i pyłów i pozytywnie wpływa na nasze środowisko

Paweł Sałek, wiceminister środowiska

Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu pn. “Energia geotermalna skarbem środowiska”, nagrody laureatom wręczył m.in. wiceminister Paweł Sałek.

kn/Ministerstwo Środowiska

Reklama

Komentarze

    Reklama