Reklama

OZE

Francuski gigant naftowy Total wchodzi w morskie farmy wiatrowe

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Francuski koncern naftowy Total SA kupił dewelopera farm wiatrowych, który do 2025 r. ma mieć potencjał 250 MW mocy z wiatru.

To kolejny krok Total w kierunku energii odnawialnej i odchodzenia od ropy. Firma zdecydowała się na to, pomimo presji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i spadkiem na rynkach surowca - podaje rechargenews.com.

„Chociaż Total postanowił w tym roku zmniejszyć planowane inwestycje w produkcję ropy i gazu, rafinację, petrochemię i marketing o 3,3 miliarda dolarów, aby zamortyzować cios spowodowany załamaniem cen, to nadal planuje zainwestować nawet 2 miliardy dolarów w energię odnawialną, aby możliwie jak najlepiej przygotować się do transformacji energetycznej” – zapowiedział prezes firmy Patrick Pouyanne. 

Nabycie przez Total Global Wind Power France to druga umowa firmy na czystą energię niedługo po ogłoszeniu przejęcia większości udziałów w projekcie pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Walii. Szczegóły finansowe umowy GWP France nie zostały ujawnione.

Komentarze